20160402

Kevad kogub tuure!

linnuralli korraldasime lõpuks Elvas. Võõras linn ja pisut argihallusest räsitud, tuli kokku 41 liiki. Täpsemat infot teiste linnade saavutuste kohta võib leida EOÜ koduleheküljelt. Eks esialgu sai natuke enamat loodetud, kuid kokkuvõttes selline ilus pühapäev. Tänu sellele võistlusele ei lähe mul kunagi meelest ära kella keerata, kuna see on alati samal päeval. Uusi liike tõi võistlus aga ainult ühe, kuna eelnevalt oli just tehtud üks kohalik jalutuskäik, mille käigus värsked saabujad üles rivistatud sai.
Täna aga sai käidud ühe palju haruldasema linnu jahil. Üles sai otsitud selline ilus lind nagu Puna-harksaba. Täpsemat retkekirjeldust teatud asjaolude tõttu hetkel lisada ei tohi, aga sellist haruldust nii lähedalt näha oli parajalt nauditav elamus. Päeva lõpus sai veel natuke Laeva meierei all istutud, kuhu on hakanud juba arvestatav kogus veelinde kogunema. Hulk uusi liike, ning jooksev aasta nimekiri on jõudnud 78 liigini. Jalad on tagumiku alt väljas, võiks öelda, kui seda vaba aega ja võimalust ainult piisavalt oleks.
Lisaks linnunimekirjale mõtlesin eelmise aasta kogemustele tuginedes lisada ka nö. roadkill’ide nimekirja. Mööda maantepervi jalutades tuleb suisa ahastus peale, kui palju loomi tegelikult autorataste all hukkub. Selle aasta esimeseks leiuks oli mink.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar